Přeskočit na hlavní obsah
Přátelé, pustil jsem se zde do pokusu o jakýsi blog. Chci zde sdílet myšlenky, které jsem někde přečetl a chci se pokusit přimět vás k nějaké diskusi kolem nich - takový diskusní klub. Pokud se debata rozvine, očekávám, že bude kultivovaná, slušná a k věci. Výjimky nechci tolerovat. Stejně tak odmítám vkládání odkazů na různé toxické weby a lidi - tyto budou mazány ihned. O toxicitě odkazovaného webu nebo člověka budu rozhodovat já, ať se vám to líbí nebo ne.

Příspěvky budou co nejkratší, protože dlouhé dnes nikdo nečte, tedy určitě ne do konce.

Cílem tohoto pokusu je vytvoření (neuzavřené) sociální bubliny lidí, kteří sdílejí myšlenky a názory, a protože slovo je mocná zbraň, třeba naše souznění časem něco změní...

Pokud uznáte za vhodné přizvat do této bubliny také své přátele, jen houšť.

Děkuji za souznění a mějte se pěkně.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

"Není misionářská činnost jen jakýmsi zastřeným nábožensko-kulturním imperialismem či kolonialismem?"  /Karel Skalický, katolický teolog/ Co si o tom myslíte? Citát výše pochází z parádního počinu Deníku N n azvaného "Česká inteligence",  který vychází každý pátek tištěné verzi novin, nebo jej můžete najít pod tímto odkazem .
Věčný mír, který Evropa chce, nelze vybudovat bez konce ruského impéria. Toho ale nedocílíme skrze memy, vyvěšování vlajek ani ničeho podobného. Je to náročný úkol, který bude trvat dlouho. Myslet si, že se Ukrajině pomůže v roce 2022 a bude po všem, byla další evropská chyba, musíme přemýšlet v horizontu desetiletí. Zánik říší trvá dlouho... /Volodymyr Jermolenko, filozof/
 Dnes jeden výborný rozhovor, co si o tom myslíte? Je (opět) z Deníku N a celý ho najdete zde . A přečíst si ho doporučuji, neboť je to velice zajímavý a pro mne osvěžující pohled na víru, ale zejména římskokatolickou církev. Níže jde samozřejmě jen o výňatek/tky, které by, doufám, mohly rozpoutat nějakou tu diskusi. Rozhovor vedla Renata Kalenská, dotazovanou byla režisérka Olga Dabrowská.